משולחן האיגוד

המלצות לקריאה | סתיו-חורף 2023, בעריכת פרופ' אהרון קסל

המלצות לקריאה בעריכת פרופ' אהרון קסל

ספר (אילוסטרציה)
קווים מנחים (אילוסטרציה)

ההשפעה של חשיפה לבעלי חיים על שכיחות אסתמה ונזלת אלרגית בילדים (Eur Arch Otorhinolaryngol)
השכיחות של אסתמה ונזלת אלרגית בילדים עם היסטוריה של חשיפה לבעלי חיים משתנה בין מטופלים, כאשר בקרב ילדים בגיל צעיר יותר ובאלו שהחזיקו חתולים כחיות מחמד תועדה נטייה גדולה יותר לתחלואה, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת European Archives of Otorhinolaryngology. להמשך קריאה ←

עירוי CAR-T למחלות אוטואימוניות סיסטמיות (ASH)
עירוי CAR-T הוביל להפוגה מתמשכת וללא תרופות בחולי זאבת, מיוזיטיס וטרשת מערכתית, כך עולה ממחקר שהוצג בכנס האיגוד האמריקאי להמטולוגיה

סיכון מוגבר לדום נשימה חסימתי בשינה בחולים עם פסוריאזיס (J Am Acad Dermatol)
בחולים עם פסוריאזיס עליה של 77% בסיכון לאבחנה של דום נשימה חסימתי בשינה, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Journal of the American Academy of Dermatology.

הקשר בין GERD לשיעול כרוני (UEGW)
מה הקשר בין GERD לשיעול כרוני והאם ישנה נטייה להעריך את הקשר הזה ביתר? בשאלות אלו דנו בין היתר בשבוע הגסטרואנטרולוגיה האירופי המאוחד.

יעילות ובטיחות Abrocitinib בחולים עם אטופיק דרמטיטיס ומחלות אלרגיות נלוות (Allergy)
נתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Allergy תומכים ביעילות ובטיחות Abrocitinib (סיבינקו) לטיפול בחולים עם אטופיק דרמטיטיס בדרגה בינונית-עד-חמורה עם או ללא הפרעות אלרגיות נוספות.

עליה בשיעורי הימצאות אסתמה בארצות הברית בשלושת העשורים האחרונים (מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Allergy, Asthma & Immunology)
מנתונים חדשים שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American College of Allergy, Asthma & Immunology עולה כי בין השנים 1990 עד 2019, נרשמה עליה בשיעורי הימצאות אסתמה בארצות הברית בהיקף של כ-10 מיליון מקרים.

עדויות חדשות תומכות ביעילות Azelastine Hydrochloride לטיפול בנזלת אלרגית כל-שנתית (Front Allergy)
עדויות חדשות שפורסמו בכתב העת Frontiers in Allergy תומכות ביעילות ובטיחות Azelastine Hydrochloride (רינולסט) לטיפול בנזלת אלרגית כל-שנתית.

פיטואסטרוגנים עשויים להיות טיפול לנשים בגיל המעבר עם אסטמה עם הופעה מאוחרת (International Journal of Molecular Sciences)
פיטואסטרוגנים עשויים להיות טיפול לנשים בגיל המעבר עם אסטמה עם הופעה מאוחרת, ובכך להקל על סימפטומים של שני המצבים, על פי סקירה חדשה שפורסמה ב-International Journal of Molecular Sciences.

מה בין נזלת ובין אורטיקריה? (Allergy Asthm Proc)
במאמר שפורסם בכתב העת Allergy and Asthma Proceedings מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, המעידות על קשר דו-כיווני בין נזלת ובין אורטיקריה.

אטופיק דרמטיטיס מלווה בסיכון מוגבר לאוטם לבבי ותמותה מכל-סיבה (Allergy Asthma Immunol Res)
במאמר שפורסם בכתב העת Allergy, Asthma & Immunology Research מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי אטופיק דרמטיטיס בדרגה בינונית-עד-חמורה מלווה בסיכון מוגבר לאוטם לבבי ותמותה מכל-סיבה.

מה בין סינוסיטיס כרונית ובין הסיכון להתפתחות דלקת מפרקים שגרונית? (Allergy Asthma Immunol Res)
במאמר שפורסם בכתב העת Allergy, Asthma & Immunology Research מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש מהן עולה כי אבחנה של אבחנה של סינוסיטיס כרונית מלווה בסיכון מוגבר להתפתחות דלקת מפרקים שגרונית (Rheumatoid Arthritis), ללא תלות בפנוטיפ המחלה.

זיהום בקורונה מלווה בסיכון מוגבר להופעה חדשה של אסתמה (J Allergy Clin Immunol Pract)
במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר ארצי חדש, מהן עולה סיכון מוגבר להופעה חדשה של אסתמה לאחר זיהום ב-COVID-19.

סיכון מוגבר לתרומבואמבוליזם ורידי בחולים עם אטופיק דרמטיטיס (Br J Dermatol)
מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת British Journal of Dermatology עולה כי אטופיק דרמטיטיס מלווה בעליה קלה בסיכון לתרומבואמבוליזם ורידי ופקקת ורידים עמוקים, ללא עליה משמעותית בסיכון לתסחיף ריאתי. היקף העלייה בסיכון היה מתון בחולים צעירים ובאלו ללא השמנת-יתר.

קשר בצורת U בין ספירת אאזנופילים ובין חומרת ברונכיאקטזיות (Chest)
מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Chest עולה קשר בצורת U בין ספירת אאזנופילים ובין חומרת ברונכיאקטזיות והסיכון להתלקחויות נשימתיות, כאשר טיפול במשאפי קורטיקוסטרואידים הפחית את מספר וחומרת ההתלקחויות רק בקרב חולים עם עדות לאאזנופיליה ולא בחולים עם ספירת אאזנופילים תקינה או נמוכה.

קריותרפיה עשויה להפחית את הסיכון להישנות מחלה בחולים עם אלופציה אראטה (J Drug Dermatol)
מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Journal of Drugs in Dermatology עולה כי קריותרפיה עשויה להפחית את הסיכון להישנות מחלה בחולים עם אלופציה אראטה, בהשוואה לטיפול בזריקות קורטיקוסטרואידים לתוך הנגעים או טיפול מקומי בסטרואידים.

נושאים קשורים:  משולחן האיגוד
תגובות