אלרגיה

קשר אפשרי בין מתן תמ"ל בשלב מוקדם לבין הפחתת הסיכון לאלרגיה לחלב פרה

חוקרים סבורים כי חשיפה מוקדמת לתמ"ל מפחיתה את הסיכון לפתח אלרגיה לחלב פרה

חלב פרה (צילום: אילוסטרציה)
חלב פרה (צילום: אילוסטרציה)

על אף העדויות להשפעות המגינות של חשיפה מוקדמת וקבועה לחלבוני בוטנים וביצים נגד אלרגיות, התזמון המיטבי בו מומלץ לחשוף את הילד לחלב פרה אינו ידוע. מטרת החוקרים הייתה לקבוע מתי במהלך השנה הראשונה לחיים, צריכת תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) המבוססת על חלב פרה קשורה לסיכון נמוך יותר לפתח אלרגיה.

החוקרים השתמשו במערך הנתונים ממחקר JESCי(Japan Environment and Children's Study), שהוא עוקבה לאומית של הילודה הכוללת למעלה מ-100,000 צמדים של אימהות ויילודים. החוקרים הגדירו אלרגיה לחלב פרה בתור פיתוח תגובה אלרגית למוצר המכיל חלב פרה ביילוד שלא צרך מוצרים המכילים חלב פרה במועד ההערכה, בשילוב עם אלרגיה למזון המאובחנת על ידי רופא. עבור כל חשיפה, החוקרים זיהו מתי החלה החשיפה לחלב פרה, כמו גם את סטטוס הצריכה שלו בגילאי 0-3, 3-6 ו-6-12 חודשים.

החוקרים מצאו כי הימצאות האלרגיה לחלב פרה הייתה 0.23% ו-1.03% בגילאי 6 ו-12 חודשים, בהתאמה. כמו כן, לאחר ביצוע אנליזת רגרסיה רב משתנית, גילו החוקרים כי חשיפה קבועה לתמ"ל במהלך 3 החודשים הראשונים לחיים, קשורה לסיכון נמוך יותר לפתח אלרגיה לחלב פרה כעבור 12 חודשים. זאת ועוד, נמצא כי צריכה קבועה בגילאי 3-6 חודשים הייתה קשורה באופן מובהק להפחתה בסיכון לפתח אלרגיה לחלב פרה בגיל 12 חודשים (סיכון יחסי מותאם 0.22, רווח בר-סמך 95%: 0.12-0.35), בעוד שלא נצפה קשר כזה בגילאי 0-3 חודשים (סיכום יחסי מותאם 1.07, רווח בר-סמך 95%: 0.9-1.27).

החוקרים הגיעו למסקנה כי חשיפה קבועה לתמ"ל בגיל 3 חודשים ומעלה, קשורה לסיכון נמוך לפתח אלרגיה לחלב פרה בגיל 12 חודשים, עובדה המצביעה על כך שההשפעה של חשיפה מוקדמת מאוד לחלב פרה על הסיכוי לפתח אלרגיה עשויה להיעלם אם החשיפה קצרה. עם זאת, הם סבורים כי נכון להיום, אין להשתמש בתוצאות מחקר תצפיתי זה לשם ניסוח המלצה לצרוך תמ"ל ונדרשים לשם כך ניסויים מבוקרים אקראיים שיבססו את הקשר.

מקור: 

Tezuka, J. et al. Clinical & Experimental Allergy 2020; https://doi.org/10.1111/cea.13761

נושאים קשורים:  אלרגיה,  אלרגיה לחלב,  מחקרים
תגובות